iptv

İP TV NEDİR? TÜRKİYE’DE NASIL KULLANILIR?

Medyanın, televizyon alışkanlıklarının ve teknolojiden istifade etme şekillerinin oldukça hızlı ve kökten bir şekilde farklığa uğradığı 2000’li yıllar, şüphesiz ki genç kuşakların acilen uyarlama sağlamasını teşvik ettiği kadar, eski kuşaklar için oldukça hızlı ve bazı vakit da korkutucu bir şekilde ilerlemekte. Öyle ki, ara ara arkadaş sohbetlerinde “1980 seneninde dondurulmuş bir insan 2015 yılında çözdürüldüğünde nelerle karşılaşırdı ve nasıl reaksiyonlar verirdi” gibi fantastik suallerin yanıtları sık sık tartışılmakta.

IP TV teknolojisi de son zamanda tartışılan gelişmelerden birisi olarak günden güne büyüdü, gelişti ve kendisini daha geniş kitlelere eriştirme bahtını yakaladı. 2000’li senelerin başında tecrübi olarak uygulamaya konulan, yalnızca hudutlu sayıda bulunan yüksek hızlı geniş bant irtibatları için geçerli olan IP TV, artık pek çok yerde yaygın olarak kullanılıyor.

Peki bu teknoloji bizlere neler kazandırıyor? Avantajları nelerdir? Medyanın ilerleyişi ve kişiselleşmesi gözüyle, biraz da bu suallere değinmek istiyoruz.

İnternet altyapısı sayesinde televizyon izlemeyi, çeşitli yayınların takibini yapmayı ve kendi yayınlarınızı yapabilmenizi sağlayan IP TV teknolojisi, kişiselleştirilmiş medyanın en ehemmiyetli örneklerinden birisini sunmakta. En popüler kanallardan yalnızca meraklısının bilip, izlediği programlara kadar türlü yayınları, internet irtibatı olan ve ihtiyaç duyulan altyapısı oluşturulmuş her haneye sağlayabilen bu teknoloji, bu arada şahsi yayın yapabilmeniz için gerekli ortamı da sağlamakta. Bu sayede ister IP adresini bildiğiniz bir server üzerinden yayın yapan ve düşük bütçesi yüzünden insanlarla buluşmakta zorlanan yapımları izleyebilir, isterseniz ihtiyaç duyulan server altyapıs ile bu yayını yapan siz olabilirsiniz. Aynı şekilde beynelmilel mücadele takibini sağlamak için uydunuzun ve TV yayın sağlayıcılarınızın sunduklarından daha geniş seçenekleri de önünüze getiren IP TV, rastgele bir müsabakayı kaçırma veyahut ulaşma zorluğu hayata kaygınız olmadan izleyebilmenizi sağlamakta.

2010’un başlarında ülkemiz içerisinde de ağır ağır duyulmaya başlandı ve bir takım vakit aksaklıklara uğrasa da internet altyapısı için çeşitli tecrübelerde bulunuldu. Şu anda ise fiber internet teknolojisinin de yaygınlaşmasıyla meselesiz ilerlemesi beklenen IP TV, kimi zaman legal meselelere da sebep olabilmekte. Bilhassa lisanssız ve korsan yayın gibi konular hem server sahiplerinin, hem de yayını korsan şekilde sabote edilen yayıncıların başını ağrıtabiliyor. Ancak gerekli yasal prosedürlerin bitirmesi ve özgürlüğü kısıtlamayacak çeşitli hudutların belirlenmesi sayesinde de bu meselelerin üstesinden kolayca gelinebilir ve kullanıcılar kaygı sahibi olmadan bilgisayarları üzerinden TV yayını izlemeye devam edebilirler.

son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık neredeyse her tv de ip tv hizmeti sunulabilmekte. Bununla birlikte buna öncülük eden başlıca e ticaret siteleri bulunmakta. aliekspress iptv, android box iptv, mag 256 iptv ve iptv box android aramalarına yönelik ciddi rekabet savaşları vermekte. Buna bağlı olarak iptv tc yani bizler ip tv hizmetini en iyi ve sağlıklı yayın içeriğine sahip olmanın gururunu yaşamaktayız. Bununla birlikte her yayın kalitemiz günlük olarak güncellenmekte ve olası saldırılar engellemektedir. Aliekspress ve diğer firmalardan cihaz temiminde bulunabileceğiniz gibi bizim aracılığımız ile daha güvenli şekilde ve garantili cihaz sahibi olarak kesintisiz yayın kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.